پنجشنبه , 30 فروردین 1403

پیش غذا

پیش غذا

پیش غذا چیست؟

به وعده های کوچک غذایی گفته می‌شود که معمولاً قبل از وعده های اصلی آنها را سرو می کنند و با توجه به موقعیت و مناسبت و میزان زمانی که برای آماده سازی آن ها مصرف می شود و همچنین زمان سرو آنها طبقه بندی ها متفاوت است.

پیش غذاهای رایج در ایران سالاد و سوپ است که در حجم های کم مصرف می شوند، چون اگر حجم آنها زیاد باشد میل افراد به خوردن وعده غذایی اصلی کم خواهد شد.

باید بدانید که پیش غذا یکی از قسمت های مهم در مهمانی ها و سفره غذا می باشد و نباید خیلی حجیم باشند.

خیلی از افراد تصور می‌کنند که استفاده از پیش غذا برای برطرف کردن گرسنگی است اما برعکس اینها باعث می شود که معده خودش را برای خوردن وعده غذایی بعدی آماده کند و گاهی اوقات میل به خوردن غذا را بیشتر خواهد کرد.

پس نباید کالری آن زیاد باشد که باعث سیری افراد شود. همچنین باید حتماً زمانبندی را بین سرو پیش غذا و غذای اصلی در نظر بگیرید و نباید بیشتر از یک ربع تا نیم ساعت شود.

همانطور که گفتیم رایج ترین پیش غذاها سالاد و سوپ هستند ولی از دیگر وعده های غذایی کوچکی که قبل از وعده غذایی اصلی آنها را سرو می‌کنند می‌توان به انواع املت های فرانسوی، اسپانیایی و همچنین فینگر فودها و کباب های کوچک سیخی اشاره کرد.

انواع پیش غذا

پیش غذای مدرن

همانطور که گفته شد پیش غذاها تنوع بسیار زیادی دارند که از انواع ساده تا خاص طبقه بندی می شوند و با استفاده از مواد اولیه ای که در اختیار دارید و همچنین مناسبتی که پیش رو دارید می توانید بهترین نوع پیش غذا را انتخاب کنید.

از بین پیش غذاهای مدرن می‌توان به انواع سالاد ها از جمله سالاد سزار، سالاد تبوله، سالاد کاهو با پنیر، سالاد گل کلم و انار، سالاد ماکارونی و غیره اشاره کرد که این سالادها منبع بسیار غنی از کربوهیدرات و پروتئین هستند و باید در اندازه‌های خیلی کم مصرف شوند. پس بهتر است برای آنها ظرف های خیلی کوچک در نظر بگیرید.

یکی دیگر از پیش غذاهای مدرن فینگرفود ها هستند که در واقع لقمه های کوچک بدون استفاده از قاشق و چنگال می باشند.

گاهی اوقات می توانید یک لقمه خیلی ساده پنیر را هم با ظاهر بسیار زیبا تزئین کنید و به عنوان یک فینگر فود در لیست پیش غذای خود قرار دهید.

فینگرفودها معمولاً به صورت لقمه ای، لیوانی یا سیخ کوچک تهیه می‌شوند و برای تهیه آنها از نان تست، خمیر و یا کانو و اردور استفاده می‌کنند.

امتیاز به این مطلب

User Rating: 5 ( 1 votes)

درباره‌ی محمد درفشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =