سه شنبه , 2 مرداد 1403

دریافت کد رهگیری تامین اجتماعی

دریافت کد رهگیری تامین اجتماعی غیرحضوری و آنلاین

دریافت کد رهگیری تامین اجتماعی

ضرورت ارائه کد رهگیری برای دریافت خدمات درمانی تامین اجتماعی

دریافت کد رهگیری تامین اجتماعی برای ارائه خدمات بیمه شدگان این سازمان الزامی شد. سازمان تأمین‌اجتماعی با اعلام الزامی بودن ارائه کد رهگیری صادرشده درهنگام مراجعه بیمه‌شدگان به مراکز درمانی برای دریافت خدمات تشخیصی و دارویی از پانزدهم اسفند ماه ۱۴۰۱، از کلیه بیمه‌شدگان و بازنشستگان این سازمان خواست تا قبل از نیمه اسفند ماه با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir، نسبت به ثبت‌نام در این سامانه یا کنترل و تکمیل اطلاعات هویتی خود و افراد تحت تکفل و در صورت نیاز به‌روزرسانی شماره تلفن همراه در سامانه اقدام کنند.

در صورتی که تاکنون در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام نکرده اید به صفحه آموزش ثبت نام سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

به گزارش ایسنا، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد ارائه کد رهگیری که توسط پزشک به بیمار اعلام و همزمان از طریق سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی به گوشی تلفن همراه بیمار ارسال می‌شود، از روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه برای دریافت دارو و خدمات پاراکلینیکی الزامی است.

کد رهگیری نسخه تامین اجتماعی

فراموش کردن کد رهگیری تامین اجتماعی

براساس این گزارش، کد رهگیری ضمن اینکه توسط پزشک معالج‌ به بیمار اعلام می‌شود، همزمان در قالب پیامک به شماره تلفن همراه متعلق به بیمار نیز ارسال خواهد شد. در صورتی که کد رهگیری به هر دلیلی مفقود یا فراموش شد، بیمار می‌تواند با مراجعه به سامانه es.tamin.ir از طریق انتخاب منوی بیمه‌شدگان به بخش خدمات سلامت الکترونیک  و از آنجا به بخش نسخ الکترونیک من رفته و کد رهگیری را رویت کند.

اطلاع از کد رهگیری، از طریق برنامه کاربردی یا اپلیکیشن “تامین من” که تنها اپلیکیشن مورد تأیید سازمان تأمین‌اجتماعی است نیز امکانپذیر است. همچنین امکان دریافت مجدد کد رهگیری از طریق مراجعه مجدد به پزشک معالج نیز چنانچه پزشک از طریق سامانه (EP) اقدام به نسخه‌نویسی کرده باشد، فراهم شده است.

این گزارش حاکی است از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ارائه توأم کارت ملی و کد رهگیری به‌هنگام مراجعه به داروخانه‌ها یا مراکز پاراکلینیک (آزمایشگاه، رادیولوژی و …) برای دریافت خدمت الزامی خواهد بود و داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک تنها پس از ثبت کد ملی و کد رهگیری قادر به رؤیت نسخه و ادامه فرایند نسخه‌پیچی خواهند بود. با اجرایی شدن این فرایند از سوءاستفاده‌های احتمالی و نیز تداخل احتمالی نسخه‌پیچی در داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک و احیاناً ارائه نادرست دارو یا خدمات پاراکلینیکی به بیماران، جلوگیری خواهد شد.

دریافت کد رهگیری نسخه تامین اجتماعی

دریافت کد رهگیری تامین اجتماعی برای چه کسانی الزامی است؟

براساس اعلام سازمان تأمین‌اجتماعی، ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان برای کلیه بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی و نیز بیمه شدگان تبعی با سن بیش از ۱۸ سال، ضروری است و این افراد باید در صورتی که هنوز در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند، در اسرع وقت در این سامانه به نشانی es.tamin.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند. برای ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری داشتن شماره همراه به نام فرد متقاضی ضروری است و در خصوص بیمه‌شدگان تبعی زیر سن قانونی که فاقد شماره تلفن به‌نام خود هستند نیز کد رهگیری به تلفن ثبت شده مربوط به بیمه‌شده اصلی ارسال خواهد شد.

ارسال پیامک کد رهگیری به تلفن همراه بیماران، مستلزم ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir است که تعداد کثیری از بیمه‌شدگان طی سنوات قبل در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند. سازمان تأمین‌اجتماعی ضمن دعوت از همه بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی و تبعی برای ثبت‌نام در این سامانه و بهره‌مندی از خدمات متنوع این سازمان، به تمامی بیمه‌شدگانی که پیش از این در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، توصیه کرده است با ورود به این سامانه، شماره تلفن همراه به‌نام خود در این سامانه و اطلاعات مربوط به افراد تحت تکفل خود را بررسی و درصورت نیاز به تغییر شماره، اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

دریافت رایگان و غیرحضوری کد رهگیری تامین اجتماعی

براساس این گزارش، برای ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی، متقاضیان پس از ورود به صفحه اصلی این سامانه به نشانی es.tamin.ir باید از طریق انتخاب گزینه “ثبت‌نام” و ورود اطلاعات هویتی و شماره تلفن همراهی که مالکیت آن متعلق به فرد متقاضی باشد، اقدام کنند. فیلم‌های آموزشی نحوه ثبت‌نام و استفاده از خدمات غیرحضوری نیز در همین سامانه و همچنین در سایت رسمی سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی www.tamin.ir در دسترس قرار دارد.

درباره‌ی احمد درفشی

همچنین ببینید

همراه بانک اقتصاد نوین

همراه نوین (موبایل بانک اقتصاد نوین)

اپلیکیشن همراه نوین (موبایل بانک اقتصاد نوین) با هدف دسترسی مشتریان ارجمند به خدمات مالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =